Celkový prehľad spoločnosti

Pán Jozef Machala založil 21.04.1994 živnostenský list a ohlásil živnosť v oblasti servisu Meracej a Regulačnej Techniky, elektroinštalácii atď. V tom období úžasným tempom expandovala na Slovensko jedna z najväčších svetových firiem Landis & Gyr (dnešný Siemens BT), ktorá sa zaoberala komplexnou dodávkou riadiacich systémov na vykurovanie, vetranie , chladenie , elektroinštalácie budov a zariadení s inteligentným spôsobom bez zásahu človeka.

Ako jediná na Slovensku získala naša firma oprávnenie na údržbu a servis týchto zariadení. Preto bolo potrebné veľa investovať a hlavne vytvoriť základný strojový park na výrobu náhradných dielov opravu a servis.

V roku 1999 sme postavili  prvú budovu, kde boli výrobné priestory o rozlohe cca 150m2, čo sa za krátke obdobie ukázalo ako nepostačujúce. Postupne sme prijímali ďalších zamestnancov, hlavne skúsených odborníkov. Naša firma, vtedy už ako SOS servis MaRT spol.s.r.o, začala byť vyhľadávanou firmou, pretože sme ponúkali kvalitu a pružnosť pri reagovaní na požiadavky zákazníka.


Prvý strojový park pozostával z jednoduchých strojov, ale stále náročnejší servis si vyžadoval aj náročnejšie a presnejšie stroje na trieskové obrábanie. Postupne sme investovali a nakupovali modernejší strojový park a čím ďalej tým viac k nám prichádzali kooperanti z rôznych firiem a značne sa rozšírila  spolupráca v oblasti kovoobrábania. Začali prichádzať nový zamestnanci, zvyšoval sa obrat a firma rýchlo expandovala.

Nákup prvých CNC vertikálnych centier v roku 2005 určil dnešný smer firmy.

V roku 2007 sa našim cieľom stalo vybudovanie veľkej modernej priemyselnej haly s dostatočnými priestormi na trieskové obrábanie. V roku 2008 sa nám zámer podaril, získali sme dostatočný úver a vybudovali sme výrobnú halu so zázemím, administratívou a všetkým potrebným.


Aj v ťažkých chvíľach, počas krízy v rokoch 2009-2011, sa nám podarilo udržať zamestnanosť a našli sme v okolitých  štátoch nových klientov na spoluprácu.

Každým rokom pribúdali nové stroje hlavne veľké CNC horizontálne vyvrtávačky na obrábanie väčších a ťažších kusov.

Od roku 2010 sme sa začali preorientovávať na ťažšiu strojárskú výrobu a vydali sme sa náročnejšou cestou, aby sme mali čo najmenšiu konkurenciu a poskytli okolitým firmám a spoločnostiam nielen malé a presné obrábanie, ale aj výroby väčších zvarencov a ich presné obrábanie.

Investovali sme do pristavenia novej zvarovne , ktorá nám umožnila zvárať rámy až do rozmerov 3500mmx2500mmx2000mm a do váhy až 3500kg.

Dobré hospodárske výsledky nám otvorili dvere ku komerčným bankám, ktoré súhlasili s našou politikou a odvahou ísť do väčších, rádovo 100.000€ investícii a na základe výborných ekonomických výsledkov sme ku dnešnému dňu nainštalovali celkovo 8 strojov v hodnote viac ako 1.500.000€. Dokončili sme hlavnú obrobňu, zvarovňu a pristavili skladové priestory a dnes máme zastavanú plochu výroby viac ako 1500m2.